Картинки та привітання з днем ангела Тетяна!

День ангела Тетяни. Іменини Тетяни.

За православним календарем (новий стиль) — 25 січня (мучениця Тетяна Римська)

Картинки з днем ангела Тетяна

Картинки з днем ангела Тетяна

 

 

Картинки з іменинами Тетяна

Листівки з днем ангела Тетяна

Привітання з днем ангела Тетяна

Іменини Тетяни

25 січня - мучениця Тетяна Римська

Тетяна народилася в Римі, наприкінці другого століття в сім'ї консула. Її батько, який консулом був вже тричі, таємно сповідував християнство і виховував свою доньку християнкою. 

Тетяна, ставши повнолітньою, вирішила, що не виходитиме заміж. Вона присвятила життя Христу. За свої чесноти і працю вона була зведена в диякониси. Цей чин існував в стародавній Церкві і означав, що дівчина має при храмі ряд важливих обов'язків (наприклад, готувати жінок до хрещення, допомагати з організацією ладу в храмі, займатися справами милосердя, тощо).

Під час правління імператора Олександра Севера відбувалися гоніння на християн. Святу Тетяну схопили, привели до храму язичницького бога Аполлона і стали примушувати вклонитися ідолу.

Однак Тетяна, всупереч наказам, вклонилася в язичницькому храмі Христу. 

Після цього Тетяну почали катувати: били, мучили залізними гаками, різали бритвами. Після цього на неї нацькували лютого лева. Але лев почав горнутися до неї, мов кіт.

Язичники вирішили, що Тетяна займається чаклунством, і сила її в волоссі. Її обстригли і ув'язнили на три дня в храмі Зевса. Коли за нею прийшли, то побачили статую Зевса поваленою, а Тетяну - радісною і сяючою. Тоді її засудили до смерті через усічення голови мечем. Разом з нею стратили і її батька - він розділив з дочкою мученицький вінець.

Читайте також: