Привітання з днем ангела Михайло

День ангела Михайла (Михаїла). Іменини Михайла (Михаїла).

Січень

24 січня Міхаїл Клопскій, Новгородський, юродивий

Лютий

27 лютого Михайло Всеволодович Чорний, Чернігівський, мученик, князь

Березень

23 березня Михайло Маврудіс Солунський, мученик

27 березня Ростислав (у хрещенні Михайло) Мстиславич Київський, Смоленський, великий князь

Квітень

29 квітня Михайло Вурліот, мученик

Травень

15 травня Борис (у хрещенні Михайло) Болгарський, рівноапостольний, цар

20 травня Михайло Улумбійскій, преподобний

Червень

3 червня Михайло Муромський, князь

5 червня Михайло Савваіт, Едеський, Чорноризець, преподобномученик

28 червня Михайло Київський і всієї Русі, митрополит

Липня

13 липня Михайло, мученик, садівник

17 липня Михайло, архієпископ, Афінський

22 липня Михайло Сновидець, мученик

Серпень

11 серпня Михайло Савваіт, Едеський, Чорноризець, преподобномученик

25 серпня Михайло Гареджійський, преподобномученик

Вересень

29 вересня Михайло, архангел

Жовтень

3 жовтня Михайло Всеволодович Чорний, Чернігівський, мученик, князь

Листопад

21 листопада Михайло, архангел, Михайлів день

30 листопада Гоброн (у хрещенні Михайло) Кахетинський, мученик, князь

Картинки привітання з днем ангела Михайло

Картинки з днем ангела Михайла

Картинки з іменинами Михайла

Привітання з іменинами Михаїла

Листівки з днем ангела Михайла

Картинки привітання з днем ангела Михайла

Михайлів день

21 листопада (східна традиція, 29 вересня (західна традиція)

Архангел Михаїл шанується в багатьох країнах як один з головних святих. Його образ вважається піднесеним в християнській релігії, а також серед послідовників іудаїзму та ісламу. Цей персонаж стоїть на чолі Святого Воїнства, яке складається з ангелів та архангелів, тому йому даровано звання архістратига. Значення імені Михайла - «подібний до Бога» - ототожнює його з небесним владикою і наділяє небаченою духовною силою.

Історія походження

Воїн світла шанується в трьох світових релігіях, але походження його образу вкрито таємницею. Дослідники розходяться в думках з цього питання. Вважається, що ім'я Михайло було відомим вже у 8 столітті до нашої ери і вживалося людьми, які населяли береги Тигру та Євфрату. Вчені припускають, що легенди про святого корінням сягають у релігію древньої Персії, в якій прийнято розділяти воїнів світла і темряви на два протиборчі табори.

Архангел Михаїл

Культ архангела пов'язаний з фольклором. Повір'я свідчили, що Михайло з'являвся на трьох гірських вершинах, на колишньому місці проживання язичницького божества Одина. Звідси і день пам'яті святого, який припадає на 29 вересня. Це дата збору врожаю і свята на честь родючості. З 8 століття зображення архістратига Михаїла наносилися на німецькі бойові прапори.

Він був покровителем німецьких військ. Михайла часто асоціювали з Зігфрідом, переможцем дракона. Окультні вчення згадують ім'я архангела. Священні тексти теж містять розповіді про нього.

Біографія архангела Михайла сповнена подій, які зробили його шанованим навіть у мусульман. Історії та легенди, які супроводжують його, свідчать, що Михайло, ватажок світла, веде військо Господнє на битву з силами зла і темряви, керованими Веліалом. В ісламі, так само як і в християнстві, архангел Михайло - божий посланник, який дарує людським серцям доброту та благодать. Михайло також керує хмарами. Він стежить за дотриманням божого закону і буде присутній на Страшному суді, як захисник всіх загиблих віруючих.

Історія архангела Михаїла налічує не одне століття, бо її джерелом стала Біблія. Вона оповідає про те, як задовго до появи першої людини на небесах відбулася війна через те, що Денниця, який випробував гордість, підняв повстання проти Творця. Він був вигнаний разом з декількома ангелами, які підтримали його. Перетворившись на бісів, вони представили собою бік темряви, а архангел Михаїл, який виступав на захист Творця, очолив його військо. Книга Одкровення описує боротьбу ангелів з драконом, коли древній змій, втілення диявола, був скинутий на землю.

До святого часто звертаються, просячи за здоров'я. Вважається, що він захищає від злих сил, які провокують недуги, і допомагає їм протистояти. У світі існує безліч чарівних джерел, які носять ім'я святого. За переказами, Михайло охороняє райські ворота, захищаючи їх мечем від непрошених гостей.

Читайте також: