Привітання з днем ангела Павло

 

День ангела Павло. Іменини Павла.

5 Січня - Павло Неокесарійський, сповідник, єпископ

23 Січня - Павло Комельський (Обнорський), прп.

27 Січня - Павло Синайський, сщмч., Ігумен

28 Січня - Павло Фивейський, Єгипетський, пустельник

6 Лютого - Павло, мч.

16 Лютого - Павло, мч.

1 Березня - Павло Кесарійський (Палестинський), мч.

3 Березня - Павло Африканський, мч.

17 Березня - Павло Птолемаїдський, мч.

20 Березня - Павло Препростий, прп .. [учень прп. Антонія Великого]; Павло Прусіадській, сповідник, єпископ

23 Березня - Павло Коринфський, мч.

29 Березня - Павло

30 Березня - Павло, прмч.

9 Квітня - Павло, прп., Єпископ, Коринфський

19 Квітня - Павло, прп., Ігумен, Студійський

29 Квітня - Павло

16 Травня - Павло Віленський, мч.

31 Травня - Павло Лампсакський, мч.

4 Червня - Павло Пелопонеський

10 Червня - Павло, мч.

14 Червня - Павло Гареджійський, прмч.

16 Червня - Павло Візантійський, мч., Юнак

21 Червня - Павло Каіюмській, мч.

23 Червня - Павло, митрополит, Тобольський

29 Червня- Павло, сщмч .. [апостол]

9 Липня - Павло, мч.

11 Липня - Павло коринфянин, прп.

14 Липня - Павло

29 Липня - Павло Кесарійський (Палестинський), мч.

10 Серпня - Павло Ксиропотамський, прп.

12 Серпня - Павло, єпископ

30 Серпня - Павло Птолемаїдський, мч.

10 Вересня - Павло Печерський, Слухняний, прп. в Дальніх печерах

12 Вересня - Павло Новий, Константинопольський, патріарх

23 Вересня - Павло Нікейський, сповідник, єпископ; Павло Печерський, Слухняний

8 Жовтня - Павло Дамаський, мч.

16 Жовтня - Павло, мч.

17 Жовтня - Павло Препростий, прп .. [учень прп. Антонія Великого]

23 Жовтня - Павло Зографський, прмч.

4 Листопада - Павло Ростовський, прп.

19 Листопада - Павло I Константинопольський, сщмч., Патріарх; Павло Коринфський, Христа ради юродивий

11 Грудня - Павло, мч.

20 Грудня - Павло Слухняний (Повинник), прп.

28 Грудня - Павло Латрійскій, прп.

Картинки привітання з днем ангела Павло

Картинки з днем ангела Павло

Картинки з іменинами Павло

Привітання з іменинами Павла

Листівки з днем ангела Павло

Картинки привітання з днем ангела Павло

Апостол Павло

12 липня - день ангела за православною традицією

29 червня - день ангела за католицькою традицією

Апостол Павло (при народженні Шауль, Савл або Саул) - найбільший проповідник християнської віри, який не був учнем живого Творця, який ніколи не бачив його у плоті і який не брав участі у біблійних подіях, а покликаний до апостольського служіння вже після воскресіння Христа. Безстрашний мученик, який зберігав любов до Ісуса і, незважаючи на незліченні страждання і небезпеки, невпинно долучав язичників до мудрості вищого порядку; автор 14-ти послань, які стали важливою складовою частиною Святого Письма.

Переживши глибоке потрясіння після того, як йому явився воскреслий Спаситель, високоосвічений аристократ і полум'яний фарисей з хулителя християнства перетворився на вірного Божого служителя і разом з простолюдином, невченим, але твердим духом апостолом Петром уславився в православ'ї і в католицтві первоверховним святим.

Дитинство і юність

Апостол Павло з'явився на світ на початку I століття у великому торговому та культурному центрі провінції Кілікії - місті Тарс (Мала Азія). Його рідні були заможними і ревними іудеями, родовими громадянами Риму, що було виключною соціальним привілеєм. 

Після початкового домашнього навчання обдарований юнак став кращим серед вихованців авторитетного богослова Гамалиїла в рабинській академії Єрусалиму. До двадцяти років він сформувався як ерудована особистість - досконально вивчив П'ятикнижжя, досконало опанував грецьку, біблійний іврит, латину, був прекрасно обізнаний в ораторському мистецтві, у тонкощах філософії, римського права, цитував грецьких поетів. Як було прийнято серед книжників того часу, він також опанував просте ремесло - виготовлення наметів для свята Кущів, щоб мати можливість заробляти на життя власною працею.

Приблизно у 34 роки в якості посланника первосвященика Савл вирушив до сирійського Дамаску з метою арештів християн і доставки їх для суду до Єрусалиму. На шляху сам господь чудесним чином закликав його до апостольства - засліпив найяскравішим небесним світлом і допоміг усвідомити, що з ним говорить дійсно Месія, обіцяний людству Старим Заповітом.

Після прибуття до столицю Сирії Савл остаточно прозрів духовно і тілесно під час здійснення таїнства хрещення. Потім він проповідував Боже Євангелію про можливість порятунку і став одним з головних розповсюджувачів християнських істин. Ця обставина викликала гнів іудеїв і спроби вбивства, тому він змушений був таємно втекти з міста.

Повернувшись до Єрусалиму, новонавернений брат у Христі познайомився з іншими апостолами і продовжив активну проповідницьку діяльність. Члени громади, з недовірою зустріли свого недавнього переслідувача, незабаром переконалися в його щирості і полум'яній вірі. Пізніше вони вирішили доставити його на батьківщину у Тарс (побоюючись за його життя).

Імовірно в 43 році за викликом брата по вірі Варнави Саул відправився до Антіохії, а через два роки невтомного служіння зробив разом з ним свою першу місіонерську подорож світом для благовістя. Середземним морем вони пішли на Кіпр, потім вони відвідали багато поселень в Малій Азії, заснували кілька церков.

У 49 Савл став учасником Апостольського Собору, натхненно виступаючи проти зобов'язання хрещених язичників суворо дотримуватися усіх приписів Мойсеєвого закону. Його думка була підтримана всіма присутніми, включаючи апостола Петра.

Протягом наступних майже двох десятків років безстрашний вчитель християнської віри, відомий як «апостол язичників», обійшов всю імперію від східних меж до Іспанії, проповідуючи благу євангельську звістку серед «необрізаних» (на відміну від Петра, який поширював світло Христової Церкви переважно для євреїв).

Результати його подвижницьких зусиль були приголомшливими, а мудрі писання увійшли згодом до канонічного тексту Нового Завіту. У подорожах він терпів голод, холод, страждав від потреб і недуг. Його не раз кидали до темниці, тримали в оковах, били. Йому неодноразово дивом вдавалося уникати загрози бути розтерзаних дикими звірами і рятуватися після корабельних аварій.

Останні роки життя і смерть Апостола Павла

У 59 році в Єрусалимі Апостола Павла заарештували через народні хвилювання і перепровадили до Риму, де він провів два роки в ув'язненні. Потім після звершення своєї останньої подорожі до Італії у 62 році він проживав і наставляв римлян, заручившись терпимістю місцевої влади.

У Вічному місті він створив послання до Филип'ян, до юдеїв, євреям, до Тимофія і Тита, посвятивши їх у сан єпископів Ефеса і Криту, відповідно. У цей період він побував також на Мальті, Троаде, в Македонії.

Повернувшись до Риму, він продовжив працю з проповідування християнських ідей при правлінні зухвалого Нерона, але вдруге потрапив до в'язниці і в період гоніння на християн загинув за віру. Як громадянина Риму, апостола стратили «м'яко» - відсіканням голови мечем, на відміну від тисяч інших твердих у своїй християнській вірі людей, що піддавалися тортурам, розп'яттю, киданню на розтерзання звірам на цирковій арені, побиття до смерті камінням.

На місці його страти і поховання за межею міста пізніше був зведений на його честь храм. 

Пам'ять Павла святкується в один день з Петром, загиблим практично одночасно за самовіддане служіння вірі: православними - 12 липня, католиками - 29 червня. Їх справедливо вважають стовпами церкви і головними святими апостолами.

Читайте також: