Привітання з днем ангела Вікторія

День ангела Вікторія. Іменини Вікторії.

7 червня - Вікторія Ефеська;

14 червня - Вікторія Солунська;

6 листопада - Вікторія Нікомидійська;

30 листопада - Вікторія Кордубська;

21 грудня - Вікторія Кулузька.

Картинки привітання з днем ангела Вікторія

Картинки з днем ангела Вікторія

Картинки з іменинами Вікторія

 

 

Привітання з іменинами Вікторія

Листівки з днем ангела Вікторії

Картинки привітання з днем ангела Віка

Привітання з днем ангела для Вікторії

Вікторія Кордубська

30 листопада - день ангела

Священний Синод прийняв рішення 2011 року внести ім'я мучениці Вікторії Кордубської до православних святців.

Якщо до 2011 року дівчаткам давали під час обряду Хрещення співзвучні імена, наприклад Ніка, то тепер їх покровителька - свята мучениця Вікторія з Кордови.

Перші століття нашої ери були вкрай жорстокі у відношенні до християн, оскільки тоді християнство всіляко гнобили, а віруючі в Христа сиділи у тюрмах і вмирали мученицькою смертю за свою віру. Мучениця Вікторія Кордубська це дівчину, яка постраждала від рук імператора Діоклетіана, померла мученицькою смертю і нині відзначається Православною Церквою.

Християнство у перших століттях поширювалося дуже швидко і досягло Іспанії, де на початку IV століття в місті Кордові жили брат і сестра, Аціскл та свята Вікторія, які прийняли Христа своїм Спасителем. У ті часи в Кордові керував намісник римського імператора Діон, який змушував християн зраджувати їх віру і приносити жертви ідолам. Святі Аціскл та Вікторія не стали винятком, їх схопили і кинули до в'язниці, де переконували і примушували принести жертви римським богам, відрікаючись від Христа.

Вікторія Кордубська - свята мучениця

Через деякий час святі Асцікл і Вікторія постали перед намісником Діоном, який судив їх і знову запропонував змінити християнство на звичну віру у сонм римських богів, на що отримав категоричну відмову.

За рішенням намісника святих, Асцікла і Вікторію стратили: брат був обезголовлений під час представлення в амфітеатрі на очах у всього міста, а його сестра була убита стрілою, випущеною з лука. Після страти їх останки забрала і вивезла з Кордови матрона Мінціана, яка була християнкою і займала чільне становище в місті.

Вона поховала святу Вікторію та її брата у себе в маєтку, а пізніше на місці їх могил звели церкву.

У XIII столітті в маєтку Мінціани церква на місці могил переросла в монастир, де зберігалися мощі. 

Читайте також: