Привітання з днем ангела Микола

День ангела Микола. Іменини Миколи.

6 січня - Микола Слов'янин, схимонах

2 березня - Микола, пресвітер, Афінський

11 Березня - Микола Помісний

15 Березня - Микола Планас. [Ієрей Афінський]

7 травня - Микола Магнезійскій, мч.

22 травня - Микола Вунені, прмч .; Микола Мирлікійський, архієпископ (Перенесення мощей). [Чудотворець]

29 травня - Микола (з Мечева), мч .; Микола Містик, патріарх Константинопольський

30 травня - Микола Болгарський, мч.

11 Серпня - Микола Мирлікійський, архієпископ. [Чудотворець]

12 Вересня - Микола (Велимирович), єпископ, Охридский і Жічскій

6 жовтня - Микола Пандопол, мч.

27 Жовтня - Микола Святоша, князь Чернігівський, Печорський

10 листопада - Микола Критський, мч.

13 листопада - Микола Хіоський, мч.

25 листопада - Микола Константинопольський, мч.

12 грудня - Микола, архієпископ, Солунський

19 грудня - День Святого Миколая. Микола Мирлікійський, архієпископ. [Чудотворець]

29 грудня - Микола Хрисоверг, патріарх Константинопольський

Картинки привітання з днем ангела Микола

Картинки з днем ангела Микола

 

 

Картинки з іменинами Микола

Привітання з іменинами Миколи

Листівки з днем ангела Микола

Картинки привітання з днем ангела Микола

День Святого Миколая

6 грудня - відзначається Римо-католицькою церквою

19 грудня - відзначається Православною церквою

Найшанованіший святий в православ'ї, чудотворець, покровитель моряків, мандрівників, сиріт та ув'язнених. З дня вшанування Миколи Чудотворця в грудні починаються новорічні свята. Від нього очікують різдвяних подарунків діти, адже святий став прототипом Діда Мороза і Санта-Клауса. Згідно з житієм святителя, він народився 270-го року в лікійському містечку Патара, в той час грецької колонії. Сьогодні це територія турецьких провінцій Анталія і Мугла, а місцевістю розташування Патари називають околиці селища Гелеміш.

У житії Миколи Чудотворця йдеться, що його батьки були заможними християнами, які дали синові гарну для III століття освіту. Сім'я Миколи Мірлікійського (ще одне ім'я святого) була віруючою, дядько - єпископ Патарський - зважив на релігійність племінника і поставив його читцем на спільному богослужінні.

Юний Микола дні проводив в обителі, а ночі присвячував вивченню Святого Письма і молитвам. Хлопчик відрізнявся дивовижною чуйністю і рано зрозумів, що присвятить життя служінню вірі. Дядько, бачачи старанність племінника, взяв підлітка у помічники. Незабаром Микола отримав священицький сан, і єпископ довірив йому повчати віруючих мирян.

Молодий священик, попросивши благословення у дядька-єпископа, відправився у Святу Землю. По дорозі до Єрусалима Миколі було бачення: диявол, який зійшов на корабель. Священик передбачив бурю і знищення судна. На прохання екіпажу корабля Микола Чудотворець приборкав море. Піднявшись на Голгофу, лікіец підніс подячні молитви Спасителю.

У паломницькій подорожі, обійшовши святі місця, зійшов на Сіонську гору. Знаком милості Господа виявилися відчинені двері закритого на ніч храму. Сповнений подяки Микола вирішив усамітнитися в пустелі, але голос з небес зупинив молодого священика, звелівши йому повернутися додому.

У Лікії Микола вступив до братства Святого Сіону, щоб вести безмовне життя. Але йому з'явилися Всевишній з Богоматір'ю і вручили Євангеліє та омофор. За переказами, Лікійських єпископам було знамення, після якого вони вирішили на соборі зробити молодого мирянина Миколу єпископом Мири (місто Лікійської конфедерації). Історики та релігієзнавці стверджують, що для IV століття призначення було можливим.

Після смерті батьків Микола отримав спадщину і роздав своє багатство бідним. Служіння єпископа Мири Лікійської випало на важкі часи гонінь. Римські імператори Діоклетіан та Максиміан переслідували християн, але в травні 305 року, після імператорського зречення, престол посів Констанцій, який припинив гоніння в західній частині імперії. Після періоду утисків християнство в Мірі Лікійській, де був єпископом Микола, стрімко розвивалося. Йому приписують руйнування язичницьких капищ та храму Артеміди в Світі.

Точна дата смерті Миколи невідома. Називають 345 рік. Після відходу до іншого світу тіло святого замироточило і перетворилося на об'єкт паломництва. У IV столітті над могилою Миколи Чудотворця з'явилася базиліка, а в IX столітті в турецькій Демре, раніше відомій як Мира, спорудили церкву, двері якої відчинені і у XXI столітті.

Читайте також: