Привітання з днем ангела Олена

День ангела Олени. Іменини Олени.

28 січня - Олена, мц.

19 березня - Олена Константинопольська, рівноапостольна цариця

3 червня - Олена Константинопольська, рівноапостольна цариця

8 червня - Олена, мц. [донька ап. Алфея]

10 червня - Олена Дівєєвська (Мантурова), прп.

24 липня - Ольга (у хрещенні Олена), рівноапостольна, велика княгиня

12 листопада - Олена Сербська, прп., Королева

Картинки привітання з днем ангела Олена

Картинки з днем ангела Олена

Картинки з іменинами Олени

 

 

Привітання з іменинами Олени

Листівки з днем ангела Олена

Картинки привітання з днем ангела Анна

День Святої Олени Рівноапостольної

19 березня і 3 червня - день ангела

Цариця Олена канонізована у лику рівноапостольних святих, тобто Церква, завдяки місіонерській та просвітницькій діяльності Святу Олену прирівняли до самих апостолів, перших учнів Христа.

На іконі вона зображується з великим Хрестом і в царському одязі, часто поруч з нею стоїть її син - також прославлений в лику рівноапостольних Костянтин Великий.

Відомо, що в перші століття по Народження Христа - їх ще називають першохристиянськими часами - багато тисяч людей віддали своє життя за Христа, відмовившись зректися нього, і стали мучениками. Справа в тому, що імператори Риму в той час сповідували язичництво, а головне - в сонмі язичницьких богів обов'язково знаходився і сам імператор, йому підносилися молитви. І приносили жертви. До того ж імператор оголошувався богом по праву трону: неважливо, який був рівень його моральності, праведним чи ні було його життя і справедливий він був чи ні. Навпаки, з історії ми знаємо про імператорів-убивць, розпусників, зрадників. Зате імператора не можна було повалити - тільки вбити. Отже, учні Христа відмовлялися вклонятися богам, називаючи богом лише Христа, за це їх, які не коряться імператору-богу, катували і вбивали.

Нарешті, почувши проповідь учнів Христа, хрестилася мати імператора Костянтина Першого - цариця Олена. Вона виховала свого сина чесною і праведною людиною. Після Хрещення Олена захотіла знайти Хрест, на якому був розп'ятий Ісус Христос і який був заритий на горі Голгофі. Вона розуміла, що Хрест об'єднає християн, стане першою великою святинею християнства.

Хрест Христовий був знайдений царицею Оленою, яка шукала його разом зі священиками та єпископами, серед інших хрестів - знарядь страти - на горі Голгофі, де Господь був розп'ятий. За переказами, щойно Хрест був піднятий з-під землі, воскрес померлий, якого проносили повз у похоронній процесії: тому Хрест Христовий відразу стали називати Животворящим. Саме з таким великим хрестом і зображується на іконах цариця Олена.

Протягом свого подальшого життя вона допомагала імператору Костянтину в поширенні і проповідуванні християнства всією Римською імперією: споруджувала храми, допомагала нужденним, розповідала про вчення Христа.

Читайте також:

Олена - значення імені, характер та походження

З Днем Народження, Олена!